مکتب رئالیسم

واقعیت (حقیقت آنچه که هست و وجود دارد)

مکتب رئالیسم

واقعیت (حقیقت آنچه که هست و وجود دارد)

مکتب رئالیسم
آخرین نظرات

کم توانی اهورامزدا (1)

چهارشنبه, ۱۰ مرداد ۱۳۹۷، ۰۷:۴۲ ب.ظ

بسم الله الرحمن الرحیم

 

نظرات  (۳)

اینو قبلا گفتم، بازم میگم. زردشت فقط قسمت گاهان زردشت رو سروده. بقیه رو بعدا موبدان زردشتی اضافه کردن. منتها برعکس یهودیا نسخه اصلی رو نگه داشتن که اگه بعد گندش در اومد بشه جمعش کرد.

پاسخ:
با سلام؛ و اما بعد، برای گاتها بنگرید به اینجا و اینجا.

درباره بقیه قسمتهایی هم که موبدان زرتشتی اضافه کردند از قضا دکتر اردشیر خورشیدیان موبد زرتشتی سرپرست انجمن موبدان تهران بقیه قسمتهای اوستا را باطل نمیداند:

«کتاب هایی که از زمان اشوزرتشت، تاکنون توسط موبدان بزرگ از روی ضرورت اجتماعی و سیاسی زمانه نوشته شده را مجموعاً “اوستا” می نامند.»

اردشیر خورشیدیان، دهش فرهنگی یا لُرک مینوی، صفحه ۴۲.

خوب دیگه. موبدان زردشتی جمع شدن با ضرورت های اجتماع یه چیزی به کتاب اضافه یا کم کردن. شاید باطل نباشن ولی برای ضرورت اجتماع "اون زمان" نوشته شدن.پس برای الان کاربرد ندارن و فقط بخشی که تغییر نکرده (گاهان) برای این دین معتبر تره. بازم من کسی نیستم که بیام به مردم بگم به چی اعتقاد داشته باشن(هیچکس نیست) کسی که راجب این مسائل فکر میکنه باید تمام جوانب رو بسنجه و بعد ببینه کدوم بخش اوستا با منطق جور در نمیاد و از اونجایی که موبدان به این کتاب "اضافه" کردن اگه جایی با عقل و منطق جور در نیاد قابل حذفه. و این معنیش این نیست که هرکی هرجارو عشقش کشید انجام بده. این صرفا از روی تنبلی و هوی و هوسه و باید راجع به اون احکام فکر کرد که آیا با منطق جور در میان یا نه.

پاسخ:
با سلام؛ و اما بعد:
با این حرف کل اوستا را برای زمان خودش بردید!! روی چه حساب گاتهای بیست صفحه ای از هم پاشیده تحریف شده نامفهوم را برای این زمان اما کل قسمتهای دیگر اوستا را برای زمان خودش بردید؟ موبد خورشیدیان هیچ گاه نگفت الآن کاربرد ندارند و از قضا بسیاری از رسومات زرتشتیان و بخصوص برخی دعاهایشان برگفته از قسمتهایی از اوستا همچون یسنه و ... است.

من طورش اینه که مردم باید با خواست خودشون بر شیاطین پیروز بشن

پاسخ:
با سلام؛ و اما بعد:
در متن عنوان میشه اگر به یاری من نمی آمدند شکست میخوردم کم توانی اهورامزدا چه ربطی به خواست مردم داشت؟.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی